מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון

משקפי שמש - לא רק אופנה

בואו להכיר עולם של עדשות שמש אופטיות בהתאמה אישית

עדשות שמש 

PRO OPTIC UV PRO -עדשות שמש פרו אופטיק 

משקפי שמש הם אולי האקססורי הכי נחשק שיש בגלל המראה והשיק, אבל כדאי שתדעו שהם גם עושים לכם ממש טוב לעיניים משום שהם מגנים עליהן מקרינת UV מזיקה ומווסתים את עוצמת האור לרמה בה העין מתפקדת בנוחות. אם עוד לא יצא לכם להכיר את הקרינה המדוברת, או שאתם לא בדיוק יודעים מה הנזק שהיא עושה ואיך מתגוננים, כדאי שתתעדכנו פה. קצת מושגים מדעיים, קצת ת'כלס קליל- ואתם בעניינים.

קרינת UV מורכבת מקבוצת גלים אלקטרו מגנטיים בתחום שבין 10-400 ננומטר הנפלטת מהשמש ממש כמו קרני אור, רק שגברת UV אינה נראית לעין האנושית. חשיפה ממושכת לקרינה זו גורמת לנזקים בריאותיים כגון כוויות, שינויים סרטניים, הזדקנות העור ועוד עניינים שבא לנו להימנע מהם. 

קודם כל תנשמו לרווחה, לא כל קרינת UV מסכנת אתכם, יש שלוש דרגות סיכון:

UV C בתחום ה 10-280 ננומטר – מזיקה ביותר.

UV B בתחום ה 280-315 ננומטר.

UV C בתחום ה 315-400 ננומטר- הכי פחות מזיקה.

האטמוספרה ושכבת האוזון, הן האחראיות העיקריות לבלימת הקרינה המסוכנת. הן עושות עבודה לא רעה בכלל וחוסמות את רוב הקרניים. המעט שכן מצליח לחדור ולהגיע לכדור הארץ דורש הגנה ולכן אנחנו משתמשים במסננים שונים כשאנו נחשפים לשמש. אז אם ברור לכם שצריך למרוח קרם שיזוף כדי להגן על העור החשוף. מעתה קחו בחשבון שצריך משקפי שמש המצוידים בחסם UV כדי להגן על העיניים. רצוי להקפיד על משקפיים עם UV-400 שכן זהו מדד לאיכות וחסימה מלאה.

משהו לשים אליו לב: אל תתבלבלו! מסנן ה UV לא משפיע על צבע העדשה ולכן לא נכון לחשוב כי ככל שהעדשה כהה כך אתם מוגנים. צבע העדשה נועד להפחית את כמות האור הנראה הנכנסת לעין ולהקטין סנוור ובוהק.